Sebastian Szymański gotowy na mundial. Polak podbija Eredivisie

05.09.2022

Sebastian Szymański zaliczył kapitalne wejście do Eredivisie. Polak, który, ze względu na sytuację geopolityczną, zmuszony był opuścić Dinamo Moskwa świetnie odnalazł się w nowej rzeczywistości i zachwyca swoją grą holenderskich kibiców. 

Za nami dopiero pięć kolejek Eredivisie, a Sebastian Szymański zdołał zapisać na swoim koncie już pięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej holenderskiej ekstraklasy. Polak dwukrotnie trafiał już do siatki, a trzykrotnie asystował. W pierwszym meczu, który Feyenoord wygrał aż 5:2 pomocnik zanotował dwie asysty, w czwartej kolejce po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców, a w minioną sobotę dołożył do swojego dorobku pięknego gola i asystę.

Szymański zapewnia zwycięstwo

Urody bramce zdobytej przeciwko Go Ahead Eagles na pewno odmówić nie można. Swoim trafieniem Polak zapewnił Feyenoordowi trzy punkty.

Oprócz tego Szymański znakomicie prezentuje się na boisku i stanowi wielką wartość dla całego Feyenoordu, który po pierwszych pięciu kolejkach plasuje się na drugim miejscu w tabeli holenderskiej ekstraklasy. Polski pomocnik zewsząd zbiera pochwały, bowiem pokazuje, że jest w stanie sprawdzić się w naprawdę silnej europejskiej lidze.

Tym samym polski pomocnik pokazuje, że jego doskonała forma może pomóc reprezentacji Polski, która już niebawem rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata. Możemy się spodziewać, że w przynajmniej jednym z wrześniowych spotkań Szymański dostanie szansę od pierwszej minuty i jeśli zaprezentuje się tak jak w sobotnim spotkaniu, to wydaje się, że będziemy mieli obsadzoną kolejną pozycję w wyjściowej jedenastce na Meksyk.