Zakupowy szał. Zagrożona Chelsea zimą rozbije bank?
19.11.2018

Sytuacja Atletico, czy Barcelony sprzed czterech lat może powtórzyć się w kolejnym wielkim klubie. Głośna sprawa Bertranda Traore to tylko jeden przykład, ale podobnych “zakupów” było od trzech do trzynastu. W związku w nieścisłościami przy transferach nieletnich zawodników Chelsea stoi przed możliwym zakazem transferowym, który miałby obowiązywać przez dwa lata (cztery okienka).

Z FIFA nie ma zmiłuj (przynajmniej w większości przypadków), dlatego londyńczycy zmuszeni są planować przyszłość dużo szybciej, niż miałoby to miejsce normalnie. Kadra, do której nie można włączyć nikogo nowego przez aż dwa lata, musiałaby być niesamowicie mocna i równa, by można było marzyć o trofeach. Z tego powodu Chelsea zamierza przeprowadzić niezwykłą zimową ofensywę i wydać aż… 200 milionów funtów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Nazwiska? – Najgłośniej mówi się o Aleksie Sandro, Christianie Pulisiciu, Nathanielu Ake i Elseidzie Hysaju. Ich ceny miałyby oscylować w okolicach – kolejno – 50, 70, 40 (taką klauzulę zachowała sobie Chelsea) oraz 50 milionów funtów. Byłyby to mądre zakupy, ale nie można zapominać, że Chelsea potrzeba dużo, dużo więcej…

Zimą odejść ma Gary Cahill, więc naturalnie należałoby kupić dobrego stopera – z tą pozycją “The Blues” mają w ostatnich latach niemałe problemy. Z klubem prawdopodobnie pożegna się Danny Drinkwater, dodatkowo prawie w ogóle nie gra już Cesc Fabregas. Zatem środkowy pomocnik również by się przydał. Idąc po kolei po formacjach, docieramy do ataku. Tu chyba nic nie trzeba mówić, wystarczy wyobrazić sobie Chelsea z Moratą jako głównym napastnikiem przez okres dwóch lat…

Uzupełnienie pozycji to jedno, ale zabezpieczenie kolejnych to już co innego. Zakaz transferowy nie uniemożliwia zawodnikom opuszczania klubu, a gdyby w tym okresie z klubem pożegna się np. Hazard, sytuacja wyglądałaby bardzo źle. Chelsea musi liczyć na wyrozumiałość organów orzekających, ale w międzyczasie musi się zbroić – w końcu przezorny zawsze ubezpieczony. Jak myślicie, na kogo zimą zapoluje Maurizio Sarri?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO