MŚ 2030 w trzech krajach? Europa puszcza oko do Afryki
20.11.2018

Dopiero co ekscytowaliśmy się wydarzeniami na rosyjskich boiskach, a już możemy zacząć zastanawiać się, co wydarzy się za ponad dekadę. Wszystko za sprawą mundialu, który odbędzie się w 2030 roku. Znamy już kilka zainteresowanych stron, a o jednej z nich właśnie dowiedzieliśmy się nieco więcej.

Wiadomo już, że za osiem lat po raz pierwszy w historii będzie miał miejsce mundial, który zorganizują wspólnie trzy państwa (Kanada, USA, Meksyk). Podobny trend prawdopodobnie będzie rozwijany, a swoje zainteresowanie na MŚ 2030 wyraziły już kraje Wielkiej Brytanii, z możliwym dołączeniem Irlandii. Turniej chciały zorganizować również Hiszpania i Portugalia, które rozważają teraz kolejnego partnera.

– Zaproponowałem rządowi (Maroka – red.) zorganizowanie wspólnej oferty między Hiszpanią, Portugalią i Marokiem na organizację mistrzostw świata w 2030 roku. Rozpoczynamy wspólne przesłanie, że będzie to oferta między dwoma kontynentami. Król Maroka jest otwarty i razem z Portugalią zamierzamy nad tym popracować. Jesteśmy bardzo podekscytowani – powiedział na konferencji Pedro Sanchez, premier Hiszpanii.

Czy ten międzykontynentalny pomysł jest trafny? – Z logistycznego punktu widzenia jak najbardziej, wszystkie trzy kraje leżą bardzo blisko siebie i na dużo mniejszej powierzchni, niż chociażby mundial, który będzie miał miejsce za osiem lat. Hiszpania organizowała “MŚ” już w 1982 roku, a oferta jej i Portugalii na rok 2018 została “przebita” przez Rosjan. Kto wie, może razem z Marokiem pójdzie lepiej…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO