Jagiellonia pewnie ograła Stal Mielec

13.09.2022

Na zamknięcie dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Stal Mielec 4:0. Losy meczu zostały rozstrzygnięte już po pierwszej połowie, kiedy Duma Podlasia prowadziła trzema golami.

Od samego początku gospodarze szturmowali bramkę Bartosz Mrozka. Golkiper Stali Mielec robił jednak wszystko, aby zatrzymać miejscowych. Ostatecznie Mrozek skapitulował po trzydziestu minutach gry, kiedy na raty pokonał go Jesus Imaz.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Macieja Stolarczyka podwyższyli wynik na 3:0. Najpierw Mrozek odbił uderzenie Nene z rzutu wolnego, ale następnie do piłki dopadł Marc Gual i zdobył bramkę na 2:0. Trzecie trafienie to także wyczyn Hiszpana, który po rzucie rożnym otrzymał piłkę na dziesiąty metr od bramki, minął Gerbowskiego i pięknym strzałem w okienko skompletował dublet.

Po zmianie stron na boisku działo się znacznie mniej. W 65. minucie wynik meczu ustalił Imaz, który w polu karnym otrzymał piłkę od Cernycha i efektownym strzałem przewrotką strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

Jagiellonia pewnie pokonała Stal Mielec i wydostała się ze strefy spadkowej. Tymczasem dla Mielczan to już druga w tym sezonie porażka w tak wysokich rozmiarach – kilka tygodni temu Stal 0:4 przegrała z Piastem Gliwice.

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec 4:0
Gole: 1:0 Imaz; 2:0 Gual; 3:0 Gual; 4:0 Imaz