Prezydent UEFA zabrał głos w sprawie łamania zasad FFP przez City i PSG
21.11.2018

Prezydent UEFA, Aleksnder Ceferin, po raz pierwszy zabrał głos w sprawie doniesień „Der Spiegel” na temat łamania Financial Fair Play. Słoweniec przyznał, że owe zasady wymagają ponownie dokładnego przeglądu, aby zapobiec wykorzystywaniu luk.

Póki co na zarzuty odpowiedziały obie ekipy, czyli PSG i Manchester City. Jednak były to raczej lakoniczne oświadczenia. Paryżanie podtrzymali stanowisko, że zawsze działali w całkowitej zgodności z przepisami, a „Obywatele” dodali zdanie o próbie zniszczenia reputacji przez pewne środowiska.

Ceferin powstrzymał się od twardego komentowania rewelacji na temat wspomnianych zespołów:

– Nie chcę zaczynać tematu Manchesteru City ani PSG, lecz dla każdego klubu zasady muszą być stanowcze i jasne. Wiemy, że musimy przejść modernizacje i cały czas sprawdzać te regulacje, ponieważ sytuacja na rynku piłkarskim cały czas się zmienia.

Prezydent LaLiga, Javier Tebas, zachęcał UEFA do wyeliminowania dwóch wspomnianych zespołów z rozgrywek Ligi Mistrzów. Póki co oczywiście trudno tego się spodziewać.

– To jest początek debaty. Jest nieco przedwcześnie, aby o tym mówić. Jednocześnie przyznajemy, że zasady mogą być słabe w niektórych punktach. Nie pomaga nam także to, że prawa w niektórych krajach co jakiś czas ulegają zmianie – stwierdził Ceferin.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!