Augsburg pokonuje Bayern. Rafał Gikiewicz najlepszym piłkarzem meczu

18.09.2022

W sobotnie popołudnie Augsburg sprawił nie lada sensację. Zespół Rafała Gikiewicza niespodziewanie pokonał przed własną publicznością Bayern, a polski golkiper został uznany najlepszym graczem spotkania. 

Nie najlepsza passa Bayernu w Bundeslidze trwa w najlepsze. W sobotę zespół Juliana Nagelsmanna nie był wstanie wywalczyć choćby jednego punktu w meczu z Augsburgiem i tym samym przedłużył swoją serię bez ligowych zwycięstw do czterech kolejnych spotkań. Obecnie strata Bawarczyków do pierwszego miejsca wynosi trzy oczka, natomiast w przypadku ewentualnego zwycięstwa Unionu i awansu berlińczyków na pierwsze miejsce, Bayern od lidera oddzielać będzie aż pięć punktów.

Gikiewicz najlepszy

Ogromną zasługę w zwycięstwie Augsburga nad Bayernem miał bramkarz gospodarzy Rafał Gikiewicz. Polak obronił sześć strzałów i po raz drugi w tym sezonie zachował czyste konto. Dwie kluczowe interwencje Gikiewicz zaliczył już w doliczonym czasie gry, czym bezpośrednio przyczynił się do tego, że jego drużyna zapisała na swoim koncie komplet punktów.

Postawę Polaka docenił niemiecki „Bild”, który przyznał bramkarzowi Augsburga najlepszą z możliwych ocen – „1”. Tym samym Gikiewicz został przez niemiecki dziennik uznany najlepszym zawodnikiem na boisku.