MLS

Karol Świderski strzela dwa gole i zapewnia Charlotte FC zwycięstwo

18.09.2022

Karol Świderski zapisał na swoim koncie kolejny świetny występ za Oceanem. Polski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu Chicago Fire – Charlotte FC i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Karol Świderski się nie zatrzymuje. W nocy z soboty na niedziele Polak zdobył dwie bramki w wyjazdowym starciu z Chicago Fire, czym w ogromnym stopniu przyczynił się do zwycięstwa jego Charlotte FC. Po raz pierwszy polski napastnik trafił do siatki w 68. minucie. Na tablicy widniał wówczas wynik 0:2 i dzięki Świderskiego gościom udało się nawiązać kontakt z rywalem. Prawdziwy popis Polak dał jednak w doliczonym czasie gry.

Świderski zapewnia zwycięstwo

Kiedy zanosiło się na to, że starcie Chicago Fire z Charlotte FC zakończy się remisem, w szóstej minucie doliczonego czasu gry, piłka wylądowała pod nogami Świderskiemu. Polak zachował stoicki spokój, zwiódł kilku rywali i ostatecznie umieścił piłkę w siatce, dając Charlotte zwycięstwo.

Dla Świderskiego były to gole numer 9 i 10 w obecnym sezonie MLS.