Sprzedaż Dembele: Barcelona chce, ale… nie może?
21.11.2018

Kiedy latem 2017 roku zbieraliśmy szczęki z ziemi po ponad dwukrotnie przebitym rekordzie transferowym (220 mln za Neymara vs. ok. 105 mln za Pogbę), Barcelona miała dylemat. Niemal koniecznością było sprowadzenie następcy genialnego Brazylijczyka, więc trzeba było celować w zawodników o nieprzeciętnych umiejętnościach. Dembele, czy Mbappe? Wybór padł na pierwszego i Barcelona chyba do dziś pluje sobie przez to w brodę.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Na początku były urazy, dochodzenie do siebie, poznawanie nowego kraju, kultury, języka – jednym słowem wszystkiego. Na zawodnika, za którego przepłacono zapłacono BVB ponad 100 milionów, chuchano i dmuchano jak się tylko dało. Stopniowe wprowadzanie go miało przynieść pozytywne skutki. Przyszedł drugi sezon i… jest tylko gorzej. Co prawda Dembele na początku notował niezłe liczby, zdobywał bramki i zaliczał asysty. To jednak nijak przekładało się na jego grę, która wciąż pozostawiała dużo do życzenia.

Kiedy do nieodpowiedzialnej, czasem lekkomyślnej gry doszły problemy dyscyplinarne, w Barcelonie zrobiło się nerwowo. Dembele wydaje się być niegotowym na piłkę na najwyższym poziomie, co gorsza nie robi nic, żeby to zmienić. Przy dobrej ofercie “Blaugrana” prawdopodobnie chętnie pożegnałaby się z niesfornym młodzieńcem, a odpowiednie pieniądze mogłyby wyłożyć m.in. PSG, Liverpool czy Arsenal. Problem w tym, że klub z Camp Nou… nie bardzo może sobie pozwolić na taki ruch.

Wszystko przez sposób zapisania umowy z BVB. Kwota transferu wg źródeł to 105 milionów euro + 40 milionów zależnych od różnych czynników – okazuje się, że jeśli Barcelona sprzeda Francuza, od razu będzie zmuszona wypłacić niemieckiemu klubowi całość tzw. “zmiennych”, czyli wspomniane 40 mln. Taką informację podało “Die Welt”. Cóż, wygląda na to, że Barcelona wkopała się po uszy. Mistrzowi Hiszpanii pozostaje próba wychowania Dembele, ale nie wydaje się to być wyjątkowo wdzięczną misją…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO