Czesław Michniewicz wybrał kadrę meczową na spotkanie z Holandią

22.09.2022

Selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, wybrał 23. zawodników, którzy mają szansę zagrać dzisiaj przeciwko Holandii. Spośród trzydziestki powołanych, siódemka musiała znaleźć się na trybunach.

Trzon reprezentacji oczywiście znalazł się wśród tej grupy, a zabrakło zaledwie siedmiu graczy, których pozycja w kadrze nie jest tak mocna. Z powodu urazu nie zagra Arkadiusz Reca, a za kartki pauzuje Szymon Żurkowski. Do tego duetu dołączyła kolejna piątka: Radosław Majecki, Paweł Dawidowicz, Tomasz Kędziora oraz Jakub Kamiński. To oznacza, że w kadrze meczowej znalazło się dwóch debiutantów z Ekstraklasy. Na swój premierowy występ w pierwszej kadrze oczekują: Michał Skóraś z Lecha oraz Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin.

Poza tym mamy stały zestaw reprezentantów, w którym znalazł się Wojciech Szczęsny. Dla golkipera Juventusu to będzie pierwszy mecz od 31 sierpnia, gdy doznał kontuzji w meczu ze Spezią. Teraz po trzech tygodniach powinniśmy zobaczyć go między słupkami w wieczornym spotkaniu. Oprócz niego w kadrze meczowej są także Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski z bramkarzy.

***

Początek meczu Polska – Holandia już o godzinie 20:45. Transmisja równocześnie na antenach TVP1 oraz TVP Sport. W tym drugim kanale studio rozpocznie się już dwie godziny przed spotkaniem. Pojedynek z Oranje skomentują Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński.