Reprezentacja Polski U19 wygrywa na inauguracje z Bośnią i jest o krok od drugiej rundy

22.09.2022

Zgodnie z planem rozpoczęła swoje eliminacje reprezentacja Polski U19. Kadra Marcina Brosza ograła Bośnię i Hercegowinę 2:0 i zrobiła pierwszy krok w kierunku drugiej rundy.

Polacy byli faworytem pierwszego meczu eliminacyjnego. Było jasnym, że zwycięstwo nad Bośnią będzie wyraźnym sygnałem w kierunku Elite Round, czyli drugiej części kwalifikacji. Tak się też stało. Jeszcze w pierwszej połowie kadra Marcina Brosza zdobyła pierwszą bramkę. Uderzenie Antoniego Kozubala obronił jeszcze golkiper gości, jednak wobec dobitki Mateusza Kowalczyka był bezradny. Po trafieniu gracza ŁKS-u biało-czerwoni schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugiego gola biało-czerwoni strzelili w samej końcówce. W 88. minucie rywala dobił Szymon Michalski płaskim strzałem. Trzeba jednak przyznać, że kapitalną pracę w tej sytuacji wykonał asystujący Miłosz Brzozowski.

Polska U19 – Bośnia U19 2:0 (1:0)

1:0 Kowalczyk 43′
2:0 Michalski 88′

Do ogromnej sensacji doszło w drugim meczu naszej grupy. Estończycy ograli Włochów 2:0 i po pierwszej kolejce razem z nami przewodzą w stawce.

Zapewnić sobie awans

Już w drugiej kolejce de facto Polska stanie przed szansą na zapewnienie sobie awansu. W sobotę o 18:00 reprezentacja Polski U19 zagra z Estonią w Gdyni. Kilka godzin wcześniej Włosi zagrają w Rumii z Bośnią. Dla obu tych drużyn to będzie kluczowe spotkanie w kontekście zachowania szansy na dalszy awans.