Deklaracja Marco Asensio – Chcę odgrywać w Madrycie ważną rolę
22.11.2018

Przyczyn słabej dyspozycji Realu w obecnym sezonie jest kilka. Jedna z nich to z pewnością nieobecność w ekipie “Królewskich” wyraźnego lidera. Po tym jak z Madrytu odszedł Cristiano Ronaldo, żaden piłkarz nie wziął na swoje barki odpowiedzialności, które dzierżył Portugalczyk. Taką rolę w zespole zamierza odgrywać Marco Asensio. 

To miał być sezon Hiszpana. Brak odpowiedniego następcy Ronaldo spowodował, że w zespole “Królewskich” zaczęto zastanawiać się, kto może przejąć choć część obowiązków Portugalczyka. Wielu kibiców wskazywało na Marco Asensio. Jak na razie, ofensywny zawodnik nie spełnia oczekiwań klubu.

Zaledwie jedna bramka w dwunastu ligowych meczach. Z pewnością jest to wynik, który uniemożliwia określanie Asensio jako lidera Realu. W Lidze Mistrzów również Hiszpan nie błyszczy. Trzy spotkania, 133 minuty i zero goli. Można stwierdzić, że Marco nadal ukrywa się w cieniu innych piłkarzy “Królewskich”.

Asensio nie zamierza składać broni. W wywiadzie dla dziennika “Marca”, Hiszpan zadeklarował chęć odgrywania istotnej roli w drużynie – Czy mógłbym być liderem zespołu? Dlaczego nie. Oczywiście, chcę kontynuować swoją przygodę z Realem. Chcę również odgrywać ważną rolę. Nigdy tego nie ukrywałem. Jestem Madridistą odkąd pamiętam. Zawsze chciałem grać dla tego klubu. Teraz mam okazję, by zostać ważnym punktem zespołu. 

Czy Marco Asensio jest w stanie zastąpić kibicom zawodnika pokroju Cristiano Ronaldo?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!