Xavi: Neymar musi spełnić dwa ważne warunki, by dorównać Messiemu i Ronaldo
23.11.2018

Wyrwać się z cienia Leo Messiego – taki wydaje się główny powód odejścia Neymara z Barcelony w 2017 roku. Brazylijczyk postanowił zmienić klub, by budować własną markę bez wielkiego piłkarza u boku. Zarząd PSG zrobił zawodnikowi małego psikusa, sprowadzając do klubu Kyliana Mbappe. Aktualnie nie milkną echa w kwestii powrotu Neymara do LaLiga. Dla Xaviego, ponowna gra Brazylijczyka na Camp Nou nie jest możliwa. 

Trudno wytłumaczyć, czego tak naprawdę oczekiwał Neymar w Paryżu. Klub ze stolicy Francji bez większych problemów sięgnął po mistrzostwo. Po raz kolejny “Les Parisiens” zawiedli w europejskich rozgrywkach, odpadając w 1/8 finału z Realem. Wydaje się zatem, że kolejna porażka w tych prestiżowych rozgrywkach spowoduje, że Neymar powie dość.

Xavi, wieloletni pomocnik Barcelony, wyklucza powrót Brazylijczyka do zespołu z Camp Nou – Nie wyobrażam sobie, by Neymar wrócił. On nie opuścił drużyny w dobrej atmosferze. Nie mogę zatem sobie w żaden sposób wyobrazić powrotu. Przeczytałem sporo plotek w prasie, jednakże myślę, że nie ma żadnych szans, by Neymar ponownie ubrał koszulkę Barcy. 

Hiszpan docenia jednak umiejętności Neymara, przyznając, że są pewne warunki, które musi Neymar spełnić, by doścignąć Ronaldo i Messiego – W mojej opinii jest on topowym piłkarzem. Jeśli zauważymy jego dojrzałość oraz ciężką pracę, to on może zrównać się z Messim i Ronaldo. On jest liderem na boisku i może odgrywać rolę decydenta. Ma wielki talent, jednakże z tą mentalnością…

Xavi postawił sprawę jasno. Czy zatem Neymar może spełnić dwa wyznaczone przez Hiszpana warunki?