Sol Campbell rozpocznie zupełnie nowy rozdział?!
24.11.2018

Obecnie jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy piłkarze, którzy kilka lub kilkanaście lat temu biegali na murawie, teraz zajmują stanowiska trenerskie. W takim kierunku poszedł m.in. Frank Lampard czy John Terry. Podobną drogę zamierza obrać Sol Campbell. Były reprezentant Anglii może przejąć drużynę z League Two. 

Środkowy defensor został zapamiętany przez kibiców przede wszystkim z występów w Arsenalu. Sol przeniósł się do północnego Londynu w 2001 roku z Tottenhamu. W ekipie “Kanonierów” występował do 2006 roku, gdyż właśnie w tym czasie zdecydował się na transfer do Portsmouth. Co ciekawe, Sol Campbell w trakcie swojej kariery wrócił jeszcze do Arsenalu 4 lata później. Przez okres sześciu miesięcy Campbell przebywał na Emirates Stadium.

Koniec kariery angielski obrońca ogłosił w 2011 roku. Od tego momentu Sol nie podjął pracy szkoleniowej w żadnym klubie. Były defensor współpracował jedynie przy drużynie U-21, gdzie selekcjonerem jest Aidy Boothroyd. Według ostatnich doniesień mediów, “bezczynność” Campbella w szkoleniu piłkarzy może ulec zmianie. Wielokrotny reprezentant Anglii prowadzi bowiem rozmowy z drużyną League Two. Sol miałby objąć ekipę Macclesfield Town.

Nie jest to pierwsza próba podjęcia pracy. Sol Campbell starał się o stanowisko trenera w klubie Oxford United. Anglik nie zrobił jednak odpowiedniego wrażenia na zarządzie, który odrzucił jego kandydaturę.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!