Które kluby zarabiają najwięcej w Europie na prawach TV? Niespodziewany lider
24.11.2018

Piłka nożna to przede wszystkim rywalizacja sportowa, ale mądrze zarządzane kluby patrzą w przyszłość. Globalizacja postępuje coraz bardziej, a to otwiera możliwości do… zarobku. W końcu pieniądze to teraz główny czynnik w piramidzie rzeczy potrzebnych do tego, by wspiąć się na szczyt i na nim zostać.

Bardzo ważną rolę ma tu stety/niestety (w zależności dla kogo)… położenie geograficzne. To ono odgórnie decyduje w jakiej lidze grasz i jakie pieniądze możesz “wyciągnąć” m.in. z praw TV. Największe ligi odjechały reszcie o niemal lata świetlne i właśnie poznaliśmy zestawienie klubów, które dzięki telewizji zarobiły najwięcej.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Pierwsza myśl wskazywałaby na rzucenie okiem w kierunku Premier League, w końcu to tam kluby dostają zdecydowanie najwięcej. Jest to oczywiście prawda, należy jednak pamiętać o “uczciwości”, jaka tam panuje. Wszyscy dostają tyle, na ile zasłużą i nie ma sytuacji jak np. w La Liga, w której jeszcze kilka lat temu Real i Barcelona dostawały większą część całego “tortu”. Biorąc pod uwagę europejskie puchary w ciągu pięciu ostatnich lat, zestawienie wygląda nieco inaczej…

Zdecydowanym liderem okazał się Juventus, wyprzedzając mocnego wicelidera w postaci Realu Madryt. Na prowadzenie “Starej Damy” wpływają przede wszystkim dobre starty w Lidze Mistrzów, połączone ze słabymi występami innych włoskich ekip. Pierwsza pozycja byłaby inna – w końcu Real wygrał cztery z pięciu ostatnich edycji LM. Niestety dla “Królewskich”, inne hiszpańskie kluby radzą sobie w Europie również nienajgorzej.

Dalej mamy – już zgodnie z przewidywaniami – kilka czołowych angielskich ekip, liderów Bundesligi, Ligue 1 i kolejne większe kluby z innych lig. Która pozycja zaskoczyła was najbardziej? Nieco szokujące może wydawać się blisko 100 milionów, jakie zgarnął szkocki Celtic…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!