Szalony pomysł działaczy FIFA. Nadejdą wielkie zmiany w mistrzostwach świata?
24.11.2018

Czy w 2026 roku zmianie ulegnie nie tylko liczba drużyn, ale także częstotliwość rozgrywania mundialu? Z takim pomysłem wyszedł prezes CONMEBOL (federacja południowoamerykańska), który chce na nowo ożywić pomysł z 1999 roku.

Po raz pierwszy bowiem taką koncepcję miał Sepp Blatter, konkretnie niespełna 20 lat temu. Wówczas Szwajcar nie zdobył jednak wystarczającego poparcia i te plany zostały dość szybko zapomniane. Dziś Alejandro Dominguez stwierdził, że byłaby to doskonała szansa na to, aby gracze jeszcze częściej mogli pokazywać swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

– Nigdy nie mówię nie, tylko zawsze pytam „dlaczego nie?: – zaczął Dominguez – Zawsze chcieliśmy stworzyć globalną Ligę Narodów i za każdym razem poprzemy ten pomysł, tak jak wówczas kiedy powstały plany mundialu co dwa lata. Jeśli pozostaniemy z aktualnym formatem, wielu graczy nie zostanie dzięki temu dostrzeżona. Problemem także nie będzie infrastruktura. Istnieje masa krajów, gdzie można taką imprezę zorganizować. Dodatkowo FIFA powinna pomyśleć nad tym pod kątem finansowym.

Czy zatem już niebawem dojdzie do kolejnej rewolucji? Kilka miesięcy po raz pierwszy w mediach pojawiły się informacje, że mistrzostwa Europy oraz świata miałyby zostać rozgrywane rok po roku. Co jednak na to kluby? Raczej nie należy oczekiwać przesadnego zadowolenia.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO