Santiago “Captain Obvious” Solari – jego myśl taktyczna rozbroiła wszystkich
25.11.2018

Katastrofa, wstyd, hańba, dramat – mniej więcej takimi słowami można było opisać sytuację “Królewskich” na początku sezonu. Lopetegui, mimo poparcia piłkarzy, nie potrafił wydobyć z drużyny praktycznie nic, a jego zwolnienie wydawało się kwestią czasu. To właśnie dokonało się po “El Clasico”.

Na jego miejscu “czasowo” zasiadł Santiago Solari, który miał przejąć obowiązki, dopóki klub nie znajdzie zastępcy. Nieurodzaj na rynku trenerskim i niezłe wyniki w pierwszych meczach sprawiły jednak, że to Solari stał się oficjalnie trenerem. Taki ruch wydawał się zrozumiały, niezrozumiały natomiast był czas trwania umowy – trzy lata. To więcej, niż początkowo dostał nawet Zidane.

Kibice Realu zdążyli się uspokoić, uwierzyć, że teraz będzie już tylko lepiej, ale po przerwie reprezentacyjnej szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Real przegrał 0:3 z Eibar, co stało się pożywką dla internetowych śmieszków, wg których było to uczczenie przez Solariego świeżo podpisanej, trzyletniej umowy. Argentyńczyk dodatkowo sam wystawił się docinki tym, co powiedział po swojej pierwszej porażce:

– Musimy przestać tracić tyle bramek i zdobywać więcej – powiedział 42-latek. Cóż, trzeba przyznać, że brzmi to jak świetny plan. Solari tym zdaniem już sprawił sobie przezwiska takie jak “Captain Obvious” czy “Geniusz Taktyczny”. Pozostaje liczyć na to, że kolejnymi wynikami opiekun Realu przekona niedowiarków do tego, że nadaje się do misji odbudowy Realu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!