Kolejne rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów. Juventus żegna się z rozgrywkami

26.10.2022

We wtorek odbyły się mecze w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rozstrzygnięto całą rywalizację w grupie G, a także poznaliśmy triumfatora grupy E oraz dwie ekipy, które wyjdą z grupy H. Z rozgrywkami żegna się Juventus, który może powalczyć jedynie o Ligę Europy.

Piłkarze „Starej Damy” stanęli przed trudnym zadaniem, gdyż po czterech kolejkach mieli na swoim koncie zaledwie trzy oczka. Ostatecznie turyński klub zanotował czwartą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, przegrywając wyjazdową potyczkę z Benficą 3:4. Do siatki trafił m.in. Arkadiusz Milik.

Ten wynik sprawił, że Juventus nie ma już szans na awans z grupy i powalczy z Haifą o trzecią lokatę, gwarantującą udział w Lidze Europy.

Chelsea z awansem

We wtorkowy wieczór poznaliśmy również zwycięzcę grupy E. Z pierwszego miejsca awansuje Chelsea, która wygrała wyjazdowe starcie z Salzburgiem 2:1, natomiast Dinamo przegrało z Milanem aż 0:4. Oznacza to, iż niezależnie od rezultatów ostatniej kolejki, „The Blues” mają zagwarantowaną pierwszą lokatę.

Całkowicie zamknięta jest z kolei grupa G, gdzie z pierwszego miejsca awansuje Manchester City, druga lokata przypadła BVB, a trzecie miejsce i grę w LE Sevilli.