Błaszczykowski będzie mógł zagrać z Kolumbią
20.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 11:18

W przerwie spotkania z Senegalem (1:2) Adam Nawałka zmienił Jakuba Błaszczykowskiego. Powodem był uraz łydki. Jak poinformował rzecznik prasowy reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski, pomocnik będzie mógł zagrać w niedzielnym starciu z Kolumbią.

Z powodu urazu Błaszczykowski nie wyszedł na drugą połowę spotkania z Senegalem. Pomocnik w pierwszej połowie został uderzony w łydkę i był ucisk na nerw. – Ten uraz nie pozwalał mu kontynuować gry. Jednak to nic groźnego i w czwartek będzie normalnie trenował – zapewnił Kwiatkowski.

Błaszczykowski

W środę po śniadaniu kadrowicze mieli odprawę pomeczową oraz analizę gry reprezentacji Kolumbii. W południe trenowali piłkarze, którzy nie grali lub wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym w meczu z Senegalem. Pozostali ćwiczyli na siłowni. Po południu reprezentanci otrzymali wolne. – Po porażkach wszystkich interesuje, co dzieje się poza boiskiem. W tym zespole dzieją się same dobre i normalne rzeczy. Mamy tutaj wszystkie warunki, aby przygotować się nie tylko pod względem fizycznym, taktycznym, ale również mentalnym. Absolutnie niczego nam nie brakuje, aby się zresetować i być przygotowanym do następnego spotkania – zapewnił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Wciąż pod znakiem zapytania stoi występ w niedzielnym meczu Kamila Glika. Obrońca raczej w tym spotkaniu nie wystąpi. W czwartek reprezentacja trenować będzie po południu. Do Kazania, gdzie rozegrany zostanie mecz z Kolumbią, piłkarze wylecą w sobotę.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO