Kolejne rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów. Wielkie emocje w grupie D!

02.11.2022

Za nami pierwsza część spotkań 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcia. Najciekawiej było bez wątpienia w grupie D, gdzie przed startem szóstej rundy wszystkie ekipy miały realne szanse na awans do fazy pucharowej LM. Ostatecznie w 1/8 finału zagrają Tottenham i Eintracht.

Wtorkowa rywalizacja w grupie D zapowiadała się niezwykle ciekawie. Marsylia rywalizowała na własnym obiekcie z Tottenhamem, natomiast Sporting podejmował u siebie Eintracht. W trakcie spotkań byliśmy świadkami kilku zwrotów akcji. Na prowadzenie w Lizbonie wyszli gospodarze, natomiast we Francji pierwszego gola strzeliła Marsylia. Te obie ekipy miały do przerwy zagwarantowany awans.

Zwrot akcji

Ostatecznie mecze w grupie D zakończyły się następująco: Tottenham wygrał rzutem na taśmę z Marsylią 2:1, natomiast Eintracht pokonał Sporting 2:1. Tym samym to Tottenham wychodzi z pierwszego miejsca, natomiast drugą lokatę zajęli gracze Eintrachtu.

We wtorek poznaliśmy również zwycięzcę grupy B. Została nim ekipa Porto. Drugą lokatę zajęło Club Brugge, natomiast trzecie miejsce Bayer. Tym samym Atletico nie zagra w europejskich pucharach na wiosnę. Bez sensacji zakończyły się zmagania w grupie A. Gracze Napoli byli w bardzo komfortowej sytuacji i zagwarantowali sobie awans z pierwszego miejsca, choć Liverpool wygrał mecz 2:0.

Dodatkowo w grupie C, Bayern wygrał z Interem, a Barcelona z Pilzno.