Raków rozgromił Wisłę Płock. Cztery gole Gutkovskisa

06.11.2022

Raków Częstochowa odniósł swoje szóste zwycięstwo z rzędu w PKO Ekstraklasie. Tym razem piłkarze Marka Papszuna pokonali Wisłę Płock. I zrobili to w spektakularnym stylu.

Pogrom już do przerwy

Od pierwszych minut spotkania można było zauważyć, że na boisku dominuje jeden zespół i jest nim Raków Częstochowa. Wicemistrzowie Polski do przerwy prowadzili już 4:0, a wszystkie gole strzelił Vladislavs Gutkovskis! Goście potrafili odpowiedzieć jednym trafieniem do szatni, a jego autorem okazał się Davo Alvarez.

Kolejne bramki w drugiej połowie

Piłkarze Rakowa nie chcieli jednak się zatrzymywać. Po zmianie stron przepięknego gola miękką podcinką strzelił Bartosz Nowak! Wygraną 7:1 przypieczętował dublet Vladyslava Koczergina, który w samej końcówce jeszcze dwukrotnie pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Dzięki tak efektownej wygranej Raków wciąż ma siedem punktów przewagi nad Legią Warszawa. Przed piłkarzami Marka Papszuna jeszcze dwa mecze – w środę w ramach 1/8 finał Pucharu Polski częstochowianie zagrają w Szczecinie z Pogonią, a kilka dni później zakończoną rundę jesienną Ekstraklasy wyjazdem do Lubina.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 7:1 (4:0)
Gole: 1:0 Gutkovskis, 2:0 Gutkovskis, 3:0 Gutkovskis, 4:0 Gutkovskis; 4:1 Davo, 5:1 Nowak, 6:1 Koczergin, 7:1 Koczergin