“Dwunasty zawodnik rywali” – David Luiz z porażającą statystyką
27.11.2018

Chelsea pod wodzą Maurizio Sarriego wyraźnie odżyła. Do weekendowego meczu z Tottenhamem pozostawała jedyną niepokonaną drużyną w europejskim TOP5, ale to wcale nie oznacza, że nie ma problemów.

Po jednej stronie barykady mamy dobrze spisującego się Kepę, świetnego jak zawsze Kante, czy prawdopodobnie najlepszego w karierze Hazarda. Niestety dla fanów “The Blues” jest też ta druga, a w niej “prym” wiedzie David Luiz. 31-latek, który po dwuletnim pobycie w Paryżu wrócił do Londynu za ok. 35 milionów euro, zawodzi na całego. Każdy, kto oglądał starcie z “Kogutami” widział to doskonale – szczególnie przy bramce Sona.

Czasem bywa tak, że zawodnik, który teoretycznie wygląda słabo broni się statystykami – w tym przypadku nie ma o tym jednak mowy. Analizę tegorocznych poczynań Brazylijczyka przeprowadził pewien fan Chelsea. Według niej David Luiz odpowiada za… 64% bramek straconych przez londyńczyków.

Maurizio Sarri na ten moment “rzeźbi” z tego, co ma. Wiadomo jednak, że w ekipie Chelsea szykuje się kilka transferów mających na celu wzmocnienie drużyny. Jeśli Luiz nie wyciągnie wniosków może okazać się, że będzie jednym z nazwisk w teczce z napisem “OUT”. Jak myślicie, to już jego czas, czy jeszcze może zaoferować Chelsea coś dobrego?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!