Reprezentacja Polski nie zagra z Chile na PGE Narodowym

11.11.2022

Już za pięć dni reprezentacja Polski rozegra ostatni towarzyski mecz przed mundialem. Spotkanie miało się odbyć na PGE Narodowym, ale już dzisiaj wiadomo, że trzeba szukać nowego obiektu na środowe spotkanie.

W piątek, 11 listopada br., PZPN został poinformowany przez PL.2012+ Sp. z o.o., operatora stadionu PGE Narodowy, o tymczasowym zamknięciu obiektu ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na ww. mecz, najpóźniej do 15 grudnia otrzymają zwrot poniesionych kosztów zakupu wejściówek. PZPN podjął niezwłoczne działania mające na celu przeniesienie zaplanowanego na środę spotkania na inny obiekt. W kolejnym komunikacie poinformujemy o dalszych decyzjach – czytamy w komunikacie PZPN.

Wg doniesień prosto ze stadionu, mowa o uszkodzeniu iglicy obiektu. – Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu, ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej – tak brzmią oględziny, które wyłączają z użytku stadion.

Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu dotyczącego nowej lokalizacji spotkania Polska – Chile. Wszystko jednak wskazuje, że mecz odbędzie się na stadionie Legii. W tym momencie zmiana na inne miasta może nie wchodzić w grę, ze względu na kwestie organizacyjne. Mowa tutaj o zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale także jej rywala.