Fortuna 1 Liga: ŁKS mistrzem jesieni!

12.11.2022

Przed nami jeszcze siedem spotkań osiemnastej kolejki Fortuna 1 Ligi, która jest ostatnią rozgrywaną przed przerwą związaną z mistrzostwami świata. Już w piątek poznaliśmy jednak drużynę, która spędzi zimę na czele stawki. 

W piątkowy wieczór ŁKS Łódź pewnie poradził sobie z GKS-em Katowice i pokonał gospodarzy aż 5:1. Tym samym łodzianie w wielkim stylu przypieczętowali swoją dobrą formę z rundy jesiennej. Niezależnie od wyników pozostałych spotkań kibice ŁKS-u mogą być pewni, że ich ulubieńcy zakończą rok kalendarzowy na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi.

Imponujące zwycięstwo

Fantastycznej dla zespołu z Łodzi rundy jesiennej nie dało się zakończyć w lepszy sposób. Swoje występy ŁKS skwitował bowiem pięcioma kolejnymi zwycięstwami, z których to ostatnie, odniesione w piątek nad GKS-em Katowice, było zdecydowanie najbardziej efektowne.

Goście z Łodzi zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie. W 45 minucie na tablicy widniał bowiem wynik 4:0. W drugiej części oba zespoły trafiły do siatki po jednym razie. Po stronie ŁKS-u na listę strzelców wpisał się Michał Trąbka, natomiast honorowego gola dla gospodarzy zdobył Jakub Arak.