Kante nie jest jednak perfekcjonistą? Sarri wytknął błędy Francuza
29.11.2018

Transfer Jorginho do Chelsea sprawił N’Golo Kante wiele kłopotów w tym sezonie. Francuz musiał przystosować się do zupełnie innej roli na boisku i porzucić dawny styl, dzięki któremu wraz ze swoimi zespołami cieszył się z mistrzostwa Anglii.

27-latek do tej pory – pomimo wielkich chęci – wciąż się uczy nowych obowiązków. Maurizio Sarri jest jednak dość surowym nauczycielem i chciałby jak najszybciej zobaczyć efekty.

– Chcę w roli centralnego pomocnika osadzać zawodnika z bardzo dobrą technika, jak Jorginho czy Fabregas. Nie widzę Kante w tej roli. N’Golo w ostatnim meczu chciał wygrać ten mecz w pierwszych 15-stu minutach tego spotkania, ale zrobił to w niewłaściwy sposób. Często gubił pozycję, atakował pole karne rywala i sądzę, że to nie są jego najlepsze cechy. Mimo to go rozumiem, ponieważ w ten sposób chciał zareagować na nasze problemy – stwierdził Sarri analizując mecz z Tottenhamem.

Włoski trener ujawnił, że po fatalnym spotkaniu ze „Spurs” rozmawiał z każdym z piłkarzy. Co powiedział francuskiemu pomocnikowi?

– Może to kwestia czasu, ale Kante musi być zawsze blisko Jorginho. Jeśli piłka jest po lewej stronie, on nadal musi podążać za Włochem, ponieważ w tym sektorze mamy Alonso, Hazarda, Kovacicia czy Barkleya.

Ta sytuacja musi być bardzo frustrująca dla samego piłkarza, który grając w zupełnie inny sposób odnosił największe sukcesy w Leicester oraz w „The Blues” za czasów Antonio Conte. Wówczas Kante grał obok bardziej statycznych partnerów, takich jak Danny Drinkwater i Nemanja Matić.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!