Jamie Carragher: Piłkarze PSG powinni się wstydzić
29.11.2018

Przez kilka ostatnich sezonów Neymar wykreował sobie pod pewnym względem bardzo złą opinię. Brazylijczyk regularnie upada i zwija się z bólu przy każdym kontakcie rywala. Oczywiście w większości przypadków jest to decyzja taktyczna. Takie zachowanie nie podoba się jednak wielu osobom. 

Jedną z nich jest Jamie Carragher. Były defensor “The Reds” występował na angielskich boiskach przez prawie 17 lat. Na początku XXI wieku Premier League kojarzona była z bardzo charakterną piłką, a największymi przedstawicielami byli m.in. Carragher czy Roy Keane. Obecny futbol znacząco zmienił się od piłki prezentowanej jeszcze kilka lat temu. Zawodnicy często starają się wymusić faul lub mówiąc kolokwialnie nurkują, by uzyskać korzyść w postaci rzutu wolnego czy karnego.

Takie sytuacje mogliśmy zaobserwować podczas środowego meczu PSG z Liverpoolem. Piłkarze z Paryża często upadali na murawę po kontakcie z rywalem. Zauważył to Jamie Carragher, który stwierdził, że takie zachowanie nie jest potrzebne – To było bardzo frustrujące. U Neymara mogliśmy to zaobserwować przy każdej okazji w pierwszej połowie. Mówimy o jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, jednakże powinien się wstydzić, kiedy oglądamy taką grę. 

Jeśli on będzie kontynuował takie zachowanie przez całą karierę, to zapamiętamy go z takich sytuacji, a nie z faktu, że był świetnym piłkarzem. Takie sytuacje pozostawiają negatywny posmak. Podobnie Thiago Silva, kapitan zespołu, środkowy obrońca, który zwija się z bólu, zakrywając twarz przy chorągiewce. PSG to świetny zespół, mają niesamowitych piłkarzy. Nie muszą cały czas uciekać się do takich rozwiązań. Powinni wykorzystywać piłkę i swoje umiejętności. 

Oczywiście biorąc pod uwagę przeszłość Carraghera, Anglik z pewnością kierował się sympatią wypowiadając takie słowa. Trzeba jednak przyznać, że niekiedy piłkarze w tej sprawie ewidentnie przesadzają.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!