Francja drugim finalistą mistrzostw świata w Katarze

14.12.2022

Poznaliśmy drugiego finalistę mistrzostw świata w Katarze. O cenny puchar w niedzielne popołudnie powalczy reprezentacja Francja, która w środowy wieczór pokonała Maroko 2:0. Lwy Atlasu zaprezentowały się jednak z bardzo dobrej strony.

Mecz nie mógł ułożyć się gorzej dla Maroka. Już w 5. minucie spotkania do siatki trafił Theo Hernandez. Nieco ponad kwadrans później, kapitan reprezentacji Maroka – Romain Saiss musiał zejść z boiska, a jego miejsce zajął Selim Amallah. Była to istotna zmiana, gdyż Maroko przeszło z taktyki 3-4-3, na swoje tradycyjne na tym mundialu ustawienie.

Choć „Trójkolorowi” zdobyli bramkę na 1-0 i mieli kilka okazji w pierwszej połowie, Maroko zdołało niejednokrotnie zagrozić bramce Hugo Llorisa jeszcze przed przerwą. Dobrą okazję miał Jawad El Yamiq, ale genialnie między słupkami Francuzów zachował się Lloris, który wykonał kluczową interwencję.

Próby Maroka

Po przerwie piłkarze Maroka rzucili się do ataku i stworzyli sobie kilka bardzo dogodnym szans. Przeważnie w ekipie Lwów Atlasu brakowało jednak wykończenia lub Francuzi mieli sporo szczęścia w stykowych sytuacjach. W 78. minucie na murawie zameldował się Kolo Muani. Zaledwie sekundy później, napastnik Eintrachtu wpisał się na listę strzelców po świetnej akcji Kyliana Mbappe.

Ostatecznie reprezentacja Francji wygrała 2-0 i zameldowała się w finale, gdzie zagra z Argentyną. Z kolei w sobotę, Maroko powalczy z Chorwacją o trzecie miejsce.

Francja 2-0 Maroko

1:0 Hernandez 5′

2-0 Kolo Muani 79′