Rafael Benitez mógł wrócić do Premier League znacznie wcześniej!
01.12.2018

Gdybyśmy mieli podać klasyfikacje 10 najbardziej wpływowych trenerów, którzy pracowali przez ostatnie dwie dekady w Premier League, to z pewnością w tym gronie znalazłby się Rafael Benitez. Hiszpański szkoleniowiec poprowadził “The Reds” to wielkiego triumfu w Lidze Mistrzów, a następnie zdobył z Chelsea Ligę Europy. Od 11 marca 2016 roku Rafa prowadzi Newcastle. Jak sam jednak przyznaje, jego powrót na angielskie boiska mógł zdarzyć się znacznie wcześniej. 

Kto wie, jak potoczyłaby się przygoda Beniteza w Chelsea, gdyby “The Blues” nie mieliby gwarancji, że zespół obejmie ponownie Jose Mourinho. Choć na początku przygody Rafaela na Stamford Bridge, wielu kibiców mocno krytykowało pracę Hiszpana, to koniec końców jego przygoda z londyńskim zespołem zakończyła się szczęśliwie. Po Chelsea, Rafael Benitez objął Napoli, w którym pracował do końca maja 2015 roku.

Jak przyznał w wywiadzie Rafa, tuż po przygodzie w Serie A, Hiszpan mógł ponownie objąć drużynę w Premier League. Na przeszkodzie stanęła jednak atrakcyjna oferta z Madrytu – West Ham był jedną z opcji. To dlatego ludzie czasem łączą mnie z tym zespołem. Temat pojawił się w momencie, kiedy byłem jeszcze w Napoli. Dostałem wtedy telefon z Realu. Oczywiście byłem zainteresowany. Nie mam nic więcej do dodania w tej kwestii. 

Jak większość kibiców wie, przygoda Beniteza z “Królewskimi” zakończyła się dość szybko. Na początku stycznia 2016 roku, Rafa został zwolniony z funkcji trenera, a kilka miesięcy później przejął Newcastle. Być może jego pozycja w Premier League byłaby zupełnie inna, gdyby już w 2015 roku objął drużynę “Młotów”.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!