Szymon Marciniak sędzią finału mundialu!

16.12.2022

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Polak pojawi się podczas finałowej potyczki mundialu. Nie chodzi o reprezentacje, ale sędziego. Szymon Marciniak wraz ze swoim zespołem poprowadzi mecz Argentyna – Francja!

Szymon Marciniak będzie oczywiście arbitrem głównym i tym samym pierwszym Polakiem, który dostąpił tego zaszczytu. Jednak polskich wątków w finałowym meczu będzie więcej. Asystentami są Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Dodatkowo na wozie VAR numerem jeden będzie Tomasz Kwiatkowski. Jego pomocnikami zostali Juan Soto z Wenezueli, Kyle Atkins z USA oraz Fernando Guerrero Ramirez z Meksyku. Cały zespół uzupełnia arbiter techniczny Ismail Elfath(USA).

Niespełna 42-letni Szymon Marciniak poprowadził dotychczas dwa mecze na mundialu. Co ciekawe miał okazje „posędziować” obu finalistom. W fazie grupowej był rozjemcą meczu Francja-Dania, które zakończyło się triumfem Trójkolorowych 2:1. W 1/8 finalu został wyznaczony do potyczki Argentyna – Australia (2:1). Łącznie pokazał pięć żółtych kartek, ale to wszystko. Do tej pory nie pokazał czerwonej kartki, ani nie podyktował rzutu karnego.

Początek finału w niedzielę o godzinie 16:00. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz w internecie, a także aplikacji mobilnej.