“Oferta była na stole” – Ivan Perisic o swoim niedoszłym transferze do Anglii
01.12.2018

W 2017 roku Ivan Perisic był bliski opuszczenia Interu. Jak przyznał sam chorwacki pomocnik, poważna oferta od klubu z Premier League leżała na stole, a on sam chciał przenieść się na Wyspy. Po ponad roku, Chorwat opowiada o całej sytuacji. 

Ivan był kluczowym piłkarzem “Nerazzurri” w trakcie sezonu 2016/2017. Zawodnik Interu zakończył sezon Serie A z 11 trafieniami na swoim koncie. Taka liczba bramek pozwoliła Chorwatowi zająć drugie miejsce w kwalifikacji strzelców swojego zespołu w lidze. Liderem był oczywiście Icardi z 29 golami. Biorąc jednak pod uwagę pozycje Perisicia, takie statystyki zawodnika robiły wrażenie.

Nic więc dziwnego, że piłkarzem zaczęły interesować się czołowe europejskie drużyny. Najgłośniej mówiło się o Manchesterze United. Według doniesień mediów, Jose Mourinho mocno nalegał na transfer Chorwata do “Czerwonych Diabłów”. Ostatecznie żadna transakcja nie doszła do skutku, jednakże jak przyznaje sam Ivan, temat transferu był całkiem poważny –  Byłem naprawdę bliski opuszczenia Interu. Kiedy Spalletti przyjechał do Mediolanu, pokazał mi ogromne pragnienie, by zatrzymać mnie w zespole. Powiedział jasno, że nie chce mnie stracić. 

Takie słowa mnie zachęciły. Nie żałowałem swojej decyzji. W futbolu zdarza się, że małe detale decydują o kluczowych decyzjach. Oczywiście pochlebi mi podziw ze strony kogoś takiego jak Jose Mourinho. To potwierdza, że ciężko pracuję i dobrze prezentuje się na boisku. 

Ivan Perisic cały czas jest kluczowym zawodnikiem Interu. Chorwat wystąpił w tym sezonie już w 12 spotkaniach Serie A, notując dwa trafienia.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!