Ranieri ściągnie do Fulham jednego z architektów mistrzostwa Leicester?
02.12.2018

Claudio Ranieri w zimowym okienku transferowym planuje diametralnie przemeblować swój skład. Włoch łakomym kąskiem patrzy przede wszystkim na swoich byłych podopiecznych z King Power Stadium. Nic zatem dziwnego, że w jego oko wpadł Danny Drinkwater.

Transfer Anglika do Chelsea okazał się kompletną klapą. 28-latek w tym sezonie rozegrał zaledwie 30 minut i nie jest brany pod uwagę przez Maurizio Sarriego przy wyborze podstawowej jedenastki. Nic zatem dziwnego, że pomocnik szuka jakiegoś rozwiązania, który go wyrwie z tego marazmu.

Takim bez wątpienia byłyby przenosiny do Fulham. Problemem jest oczywiście aspekt finansowy. Ekipa ze Stamford Bridge zapłaciła w 2017 roku za Drinkwatera 40 milionów euro. Roman Abramowicz niechętnie patrzy na sprzedaż piłkarza po promocyjnej cenie, nawet pomimo jego nikłego statusu w drużynie.

W grę wchodziłoby także wypożyczenie, ale tylko z klauzulą wykupu po sezonie. Zapytany o takie rozwiązanie Ranieri odparł:

– Jestem w klubie od niedawna. Pozwólcie mi na ocenę wszystkich moich pomocników. Jest za wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć. Jeśli nastąpi jakaś zmiana, z pewnością zapytam o to naszego właściciela.

Włoski szkoleniowiec oprócz Drinkwatera ma chrapkę także na Roberta Hutha z Leicester.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!