Uli Hoeness potwierdza. To ostatni sezon dwóch gwiazd Bayernu!
02.12.2018

Przez kilka dobry lat, Bayern polegał przede wszystkim na dwóch piłkarzach. Mowa oczywiście o  Arjenie Robbenie i Francku Riberym. Obaj zawodnicy stanowili trzon niemieckiego zespołu zarówno w lidze, jak i europejskich pucharach. Wszystko jednak ma swój koniec. Jak zapowiedział prezes klubu, to najprawdopodobniej ostatni sezon tych piłkarzy w Monachium. 

Już pod koniec stycznia, Arjen Robben skończy 35 lat. Pomimo takiego wieku, holenderski pomocnik nadal odgrywa ważną role w Bayernie. Robben w obecnych rozgrywkach Bundesligi rozegrał już 9 spotkań, strzelając przy tym trzy gole. Taki bagaż doświadczeń piłkarza powoduje jednak częste kontuzje. Arjen ominął już w tym sezonie kilka spotkań ze względu na urazy kolana czy kontuzję mięśniową.

Podobnie wygląda sytuacja u Francka Ribery’ego. Francuz rozegrał jednak trochę więcej spotkań w lidze (11), jednakże nie wpisał się jeszcze na listę strzelców. Obecnie 35-latek leczy kontuzję, której nabawił się w trakcie sobotniego spotkania z Werderem Brema.

Nic nie trwa wiecznie. Wielu kibiców niemieckiego zespołu spodziewało się, że obaj zawodnicy pożegnają się z klubem w najbliższym czasie. Taką wiadomość potwierdził już prezes Bayernu, Uli Hoeness – Ribery oraz Robben rozegrają najprawdopodobniej swój ostatni sezon w klubie. Słowa przedstawiciela Bayernu skomentował już sam Robben – To mój ostatni rok w Bayernie. To były cudowne lata spędzone w klubie. 

Arjen występuje w niemieckim zespole od 2009 roku, kiedy przeniósł się z Realu do Bayernu. Frank Ribery natomiast ubiera koszulkę Bawarczyków od sezonu 2007/2008, kiedy przeszedł z Marsylii.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!