Robert Lewandowski może zagrać z Espanyolem!

30.12.2022

Nieoczekiwany zwrot w sprawie! Tak można nazwać dzisiejszą decyzje sądu w Madrycie. Centralny Sąd ds. spornych uznał wniosek Barcelony. Dzięki niemu Robert Lewandowski wystąpi w jutrzejszych derbach z Espanyolem!

Barcelona domagała się zawieszenia wykonania kary, którą dostał polski napastnik. Mowa o trzymeczowej pauzie za wydarzenia z Pampeluny. Przypomnijmy, że podczas listopadowego meczu z Osasuną, Robert Lewandowski dostał czerwoną kartkę za dwie żółte. W efekcie został zawieszony na trzy spotkania ligowe. Wysokość kary to głównie efekt domniemanych i gestów w kierunku sędziego tamtej potyczki.

Sprawą Lewego zajmował się komitet ds. apelacyjnych przy LaLiga i podtrzymał pierwszą decyzje o karze. Teraz jednak sąd nakazał wstrzymanie wykonania kary. Dzięki temu Polak będzie mógł zagrać w sobotnim meczu. To jednak nie oznacza zakończenia tematu. Wszystko bowiem wskazuje na to, że i tak będzie musiał ją odbyć. Wiele jednak zależy od tego, kiedy sąd rozpatrzy tę kwestię. Gdyby zrobił to na początku roku, wówczas Leweg ominą mecze z Atletico, Getafe i Gironą w lidze. To jednak teoria, gdyż nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy całą sprawę.

***

Początek jutrzejszego meczu Barcelona – Espanyol o godzinie 14:00.