Zainteresowanie Barcelony? Walukiewicz wskazuje inny kierunek transferu
03.12.2018

Ledwo ponad dwa tygodnie temu hiszpańskie media informowały, że FC Barcelona wykazuje ogromne zainteresowanie Sebastianem Walukiewiczem. Od tego czasu w tym gronie pojawiły się także inne kluby, na czele z włoską Genoą. Czy to właśnie śladami Krzysztofa Piątka podąży nastoletni defensor Pogoni Szczecin?

Dla 18-latka to dopiero pierwszym sezon w Ekstraklasie. Mimo to młody obrońca skupił na sobie uwagę kilku klubów, które są gotowe wyłożyć na utalentowanego Polaka ogromne pieniądze. Wśród nich jest między innymi Genoa. Klub z Serie A po kupnie za małe pieniądze Piątka, stara się eksplorować polski rynek w nadziei, że trafi im się kolejna perełka.

Dla Walukiewicza taki kierunek byłby bez wątpienia odpowiedni, choć jeśli już to do transferu dojdzie dopiero latem. W rozmowie ze „Sport.pl”, Sebastian przyznał:

– Jeszcze nie jestem gotowy do wyjazdu, dlatego chciałbym zostać w Pogoni do lata. Języka wciąż się uczę, do tego chciałbym skończyć szkołę, zdać prawo jazdy. Przygotować zaplecze. Mam na to wszystko jakiś plan, ale o tym staram się nie myśleć. W tym roku mamy jeszcze kilka meczów do rozegrania. Od dziecka kibicowałem Chelsea, ale na Premier League przyjdzie czas. Chciałbym spróbować najpierw gry we Włoszech. To dobry kierunek dla obrońcy, dobry dla Polaków, więc przyniosłoby mi to same korzyści.

Wygląda więc na to, że kolejny krok w karierze 18-latka jest już znany.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!