Southampton błyskawicznie znalazł następcę? Wszystkie źródła zgodne
04.12.2018

Widmo kolejnego zwolnienia trenerskiego w Premier League (po Jokanoviciu z Fulham) długo wisiało w powietrzu, a Markowi Hughesowi nie pomógł nawet remis z Manchesterem United w ostatniej kolejce (2:2). Ostatnie wyniki “Świętych” skutkowały narastającą falą frustracji i w końcu zarząd postanowił powiedzieć “dość”.

Przez utratę posady Mark Hughes stał się pierwszym trenerem w historii Premier League, który został zwolniony dwukrotnie w trakcie jednego roku kalendarzowego. Wcześniej za współpracę podziękowano mu w Stoke City, które prowadził od 2013 roku. W Southampton najwyraźniej wcześniej dokładnie przeanalizowano rynek trenerski, bo już dobę po ogłoszeniu odejścia Hughesa może zostać przedstawiony jego następca.

Mowa o… Ralphie Hasenhuttlu, byłym opiekunie RB Lipsk. Austriak przed sezonem 2016/2017 zastąpił Ralfa Rangnicka, stając przed misją mocnego wejścia z beniaminkiem w świat Bundesligi. Udało mu się to całkiem nieźle, niestety przed startem obecnego sezonu… doprowadził do rozwiązania umowy, mającej obowiązywać do końca 2019 roku. Wszystko przez to, że nie mógł dojść do porozumienia z klubem w sprawie długoterminowego kontraktu. Jego miejsce na obecny sezon (od 2019/2020 potwierdzony jest Nagelsmann) zajął – uwaga – Ralf Rangnick, którego przecież “wygryzł” dwa lata wcześniej.

Wszystkie liczące się brytyjskie media zgodnie podają, że Husenhuttl już podpisał umowę i zostanie dziś oficjalnie zaprezentowany. Patrząc na to, jaką pracę wykonał w Niemczech, kibice Southampton w przyszłość mogą patrzeć spokojnie. Pytanie, czy w Premier League Austriak poradzi sobie równie dobrze…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!