„Co mogę więcej zrobić?” – Antoine Griezmann komentuje plebiscyt Złotej Piłki

04.12.2018

Stało się. W końcu po 11 latach ktoś zdetronizował duet Ronaldo-Messi. Zwycięzcą Złotej Piłki został Luka Modric. Chorwat dzięki dobrym występom na mundialu i zdobyciu Ligi Mistrzów, sięgnął po tę prestiżową nagrodę. Wybór plebiscytu skomentował Antoinne Griezmann.

Francuski zawodnik także ma za sobą bardzo dobry rok. Piłkarz Atletico zdobył wraz ze swoją drużyną Ligę Europy, pokonując w finale Olympique Marsylię 3-0. Autorem dwóch goli był właśnie sam Antoinne Griezmann. Ofensywny piłkarz mógł cieszyć się również ze zwycięstwa na mundialu.

Zdobyte dwa istotne trofea spowodowały, że Griezmann zaczął być określany jako jeden z poważnych kandydatów do Złotej Piłki. Ostatecznie nagrodę zdobył Modric, a Antoinne zajął w tej klasyfikacji trzecie miejsce. Francuz skomentował wybór – Kiedy nie wygrywam, nie chcesz być ze mną w domu przez dzień lub dwa. Oczywiście żartuję. To niewątpliwie dumne wyróżnienie, by być na podium tego plebiscytu, być mistrzem świata.

W dalszej wypowiedzi zawodnika można jednak wyczuć pewne rozczarowanie oraz żal – W przyszłości muszę liczyć na kolegów z drużyny oraz piłkarzy z reprezentacji, by być na miejscu Modricia. Wygrałem Ligę Europy, sięgnąłem po mistrzostwo świata. Co mogę więcej zrobić?

Przed rozdaniem nagrody, Antoine Griezmann stwierdził, że brak wynagrodzenia francuskiego zawodnika będzie wielkim zaskoczeniem i wstydem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!