Cengiz Under trafi do Premier League?
04.12.2018

Analizując trzy, cztery ostatnie okna transferowe, można stwierdzić, że transakcje przeprowadzane na linii Serie A – Premier League, z reguły wychodzą zespołom z Anglii na dobre. Dla przykładu Liverpool zasilił ponad rok temu Mohamed Salah, natomiast do Chelsea dołączył Antonio Rudiger. Cengiz Under może być kolejnym zawodnikiem z włoskiej ligi, który trafi na Wyspy. 

Turecki zawodnik dołączył do Romy w połowie lipca 2017 roku z Basaksehiru. Włoski zespół zapłacił za piłkarza około 14 milionów euro. Cengiz zakończył swój pierwszy sezon w Serie A z 26 występami, strzelając w nich 7 goli oraz dorzucając do tego 2 asysty. Obecne rozgrywki również są dla Undera dość udane. Turecki piłkarz strzelił dwa gole w lidze oraz zanotował trzy asysty. Dodatkowo Cengiz bardzo dobrze radzi sobie w Lidze Mistrzów, gdzie w pięciu meczach trafił do siatki dwukrotnie oraz zaliczył dwie asysty.

Nie zaskakuje zatem zainteresowanie tureckim zawodnikiem przez angielskie zespoły. Według “Gazzetta dello Sport”, piłkarzem Romy dość poważnie interesuje się Arsenal oraz Tottenham. Co więcej, “Kanonierzy” wysłali swoich przedstawicieli na mecz rzymskiego zespołu z Interem (Cengiz strzelił w tym spotkaniu bramkę).

Klub z Emirates chciałby zrealizować transakcje już w trakcie zimowego okna transferowego. Powód jest jasny. Poważnej kontuzji nabawił się Danny Welbeck. Anglik najprawdopodobniej opuści resztę sezonu, stąd Arsenal potrzebuje odpowiedniego zastępcy.

Zarząd “Kanonierów” będzie jednak musiał się mocno napracować przy całym transferze. Jak dodał dziennikarz źródła, Nicolo Schira, klub ze stolicy Włoch zażyczy sobie za swojego zawodnika około 50 milionów euro.