Laurent Koscielny wróci do pierwszego składu Arsenalu? Ostatni mecz Francuza wyklucza taką możliwość

05.12.2018

Od początku sezonu, Unai Emery ma spore problemy z blokiem defensywnym Arsenalu. Hiszpański trener nadal nie może wystawić najsilniejszej czwórki obrońców. Gdy wydawało się, że Laurent Koscielny w końcu powróci do pierwszej drużyny, Francuz odnotował bardzo niepokojący występ z ekipą U-21.

Ostatnie spotkanie w barwach pierwszej drużyny „Kanonierów”, Laurent Koscielny rozegrał 11 maja 2018 roku. Środkowy obrońca bardzo szybko opuścił murawę półfinałowego starcia LE, gdyż już w 12. minucie spotkania za zawodnika wbiegł Calum Chambers. Przez kilkanaście tygodni Francuz leczył naderwanie ścięgna Achillesa. Jego powrót do pełnej sprawności szacowany był na początek grudnia.

Koscielny wybiegł na boisko nieco wcześniej. Defensor londyńskiego zespołu rozegrał 45. minut w ramach Premier League 2 pod koniec listopada. „Kanonierzy” podejmowali na wyjeździe Derby County. Mecz nie zakończył się dla Arsenalu szczęśliwie, gdyż „Barany” wygrały spotkanie aż 5-0.

Jednym z nielicznych pozytywów tego starcia był oczywiście występ Laurenta. Rozegranie połowy spotkania dało sygnał trenerom, że piłkarz może być powoli wdrażany do zespołu. W związku z pozytywnymi testami, Laurent Koscielny pojawił się w wyjściowym składzie Arsenalu U-21 na mecz z Portsmouth w ramach EFL Trophy. Francuz nie był jednak w stanie rozegrać całego spotkania.

Obrońca Arsenalu zszedł z murawy kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Na twarzy Francuza można było zauważyć grymas z powodu bólu. Nie wiadomo na ile poważny jest uraz i czy w ogóle piłkarz doznał jakiejkolwiek kontuzji. Jedno jest natomiast pewne. Występ zawodnika dał sygnał Emery’emu, że Laurent Koscielny nadal nie jest gotowy na grę w pierwszej drużynie.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!