Richarlison ponownie zmieni klub? Faworytem czołowy klub Premier League
05.12.2018

Dobre otwarcie tego sezonu w wykonaniu Richarlisona sprawiło, że Brazylijczykiem zainteresowanie wykazują czołowe ekipy Premier League. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wiele do powiedzenia mogą mieć agenci piłkarza od kilku lat powiązani z Chelsea.

Mowa mianowicie o Kia Joorabchianie oraz Giuliano Bertoluccim. To oni przejęli pieczę nad interesami skrzydłowego, gdy ten trafił do Anglii. To wiele znaczy dla kibiców Chelsea, którzy mogą kojarzyć przede wszystkim tego pierwszego agenta. Za pomocą Irańczyka do „The Blues” trafili między innymi Alexandre Pato czy Matt Miazga, a Roman Abramowicz zarobił gigantyczne pieniądze na sprzedaży Oscara czy Ramiresa do Chin. 47-latek pośredniczył także w transferach Davida Luiza, Tiemoue Bakayoko oraz Williana.

Wszystko zatem składa się w idealną całość, ale na drodze w tym idealnym scenariuszu może stać Everton. Ekipa z Goodison Park już w 2016 roku pokazała Chelsea, że negocjacje z ich klubem nie należą do najłatwiejszych. Doskonale pamiętamy między innymi sagę związaną z Johnem Stonesem, który ostatecznie nie zmienił barw klubowych.

Sytuacja jest o tyle trudna, że Richarlison trafił do Evertonu zaledwie kilka miesięcy temu za około 40 milionów funtów. Jeśli doszłoby do transferu, Chelsea musiałaby zapłacić ogromne pieniądze za reprezentanta Brazylii. Roman Abramowicz w ostatnim okienku transferowym udowodnił jednak, że w każdej chwili może zainwestować w wzmocnieniu swojego składu gigantyczne środki.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!