Klub z Championship zostanie wystawiony na sprzedaż?
06.12.2018

Długi i wszelkie inne zobowiązania pieniężne to największe zmory właścicieli klubów. Często są oni zmuszeni do sprzedaży drużyn ze względu na sytuację finansową zespołu. Podobny los może czekać Ipswich Town. Klub ze wschodniej części Anglii ma ogromne problemy zarówno sportowe, jak i finansowe. 

“The Tractor Boys” prezentują się w obecnym sezonie bardzo słabo. Zespół prowadzony przez Paula Lamberta zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli Championship. Strata Ipswich Town do miejsca gwarantującego utrzymanie wynosi już siedem punktów. Dodatkowo drużyna notuje niechlubną serię spotkań. Ostatni mecz w lidze, piłkarze Ipswich wygrali 6 października. Było to wyjazdowe spotkanie ze Swansea.

Jednak to nie problemy sportowe są największym powodem zmartwień zarządu. Drużyna z Championship ma spore kłopoty finansowe. W związku z całą sytuacją klubu, właściciel Ipswich, Marcus Evans jest skłonny sprzedać zespół na początku 2019 roku. Cena? 35 milionów funtów. Kwota wydaje się dość atrakcyjna. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy weźmiemy pod uwagę zobowiązania finansowe klubu. Dług drużyny wynosi bowiem około 100 milionów funtów, a aktualny właściciel, nie zamierza wziąć odpowiedzialności za zobowiązania wraz ze sprzedażą Ipswich.

Jeszcze nie tak dawno, Marcus Evans wypowiedział się na temat sprzedaży klubu. Miał on nadzieję, że “The Tractor Boys” poradzą sobie z tą trudną sytuacją – Nie mam zamiaru sprzedawać klubu. Myślę, że plan, który ustaliliśmy, ma szanse wypalić. Chcę być tutaj, by zrealizować nasze cele. Jeśli jednak nie będziemy mieli żadnych szans, to myślę, że stosownym ruchem będzie, bym ustąpił. 

Trudno spodziewać się, by w obecnej sytuacji znalazł się jakikolwiek kupiec. Nawet biorąc pod uwagę tak atrakcyjną cenę.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!