Joe Gomez z kontuzją. Obrońca “The Reds” w tym roku już nie zagra!
06.12.2018

Jednym z największych sukcesów Juergena Kloppa w Liverpoolu jest kompletna metamorfoza bloku defensywnego. To właśnie niemiecki szkoleniowiec wprowadził do wielkiej piłki takich zawodników jak Andrew Robertson, Trent Alexander-Arnold czy Joe Gomez. Bez tego ostatniego będzie musiał radzić sobie Liverpool do końca roku. Anglik doznał dość poważnego urazu. 

Joe Gomez zaczął odgrywać kluczową rolę w LFC podczas zeszłego sezonu. 20-letni defensor rozegrał w trakcie kampanii 2017/2018 łącznie 23 spotkania w lidze. Największym atutem byłego piłkarza Charlton jest wszechstronność. Joe może występować zarówno na środku obrony, jak i na prawej stronie defensywy. Z tego też powodu Gomez sporo zyskał w oczach Juergena Kloppa.

Jak istotnym piłkarzem w obecnym sezonie jest Gomez potwierdza fakt, że 20-latek opuścił zaledwie dwa ligowe spotkania (mecze z Cardiff i Watford). Niestety, przez najbliższe tygodnie Liverpool będzie musiał radzić sobie bez uzdolnionego Anglika. Joe Gomez w trakcie meczu z Burnley musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 23. minucie spotkania w jego miejsce wszedł Trent Alexander-Arnold. Jak wykazały badania, kontuzja defensora uniemożliwi mu grę do końca roku.

Joe złamał kostkę w lewej nodze. Taki uraz zmusza Anglika do absencji na okres około 6 tygodni. Termin powrotu Gomeza na boisko nie jest jednak konkretny. Wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegać rehabilitacja zawodnika. Defensor “The Reds” na pewno opuści ważne spotkanie z Napoli w Lidze Mistrzów oraz hitowe starcie w Premier League, Liverpool kontra Manchester United.