A w Genui po staremu. Krzysztof Piątek ma nowego trenera!
07.12.2018

Trudno budować cokolwiek, jeśli nie ma właściwego fundamentu. Tak można opisać w skrócie poczynania zarządu drużyny z Genui w obecnym sezonie. Ze względu na słabe wyniki zespołu, Ivan Juric został zwolniony z funkcji trenera. Chorwata zastąpił na tym stanowisku Cesare Prandelli. 

Chyba każdy się tego spodziewał. Analizując bowiem działania zarządu z ostatnich lat, nikt nie zakładał, że Ivan Juric spędzi we włoskim klubie wiele miesięcy. Chorwat przejął drużynę w dość niespodziewanym momencie. Davide Ballardini pożegnał się z klubem zaledwie po drugiej porażce w lidze. Wcześniej Genoa wygrała z tym trenerem trzy ligowe potyczki.

W porównaniu z włoskim szkoleniowcem, Juriciowi szło znacznie gorzej. Wystarczy powiedzieć, że przez ponad miesiąc pobytu w klubie, Ivan nie wygrał żadnego spotkania, zdobywając zaledwie trzy punkty. Wielu kibiców spodziewało się , że koniec Chorwata nastąpi bardzo szybko. Na decyzję o zwolnieniu Jurica wypłynęła porażka drużyny w Pucharze Włoch z ekipą Entella (klub występuje w Serie C).

Obowiązki trenera w Genui przejmuje Cesare Prandelli. Włoski szkoleniowiec ma w swoim dorobku pracę w wielu klubach z Serie A, jak np. Roma, Fiorentina czy Atalanta. Przez cztery lata Prandelli pełnił również funkcję selekcjonera reprezentacji Włoch.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!