Ekspert Sky Sports nie pozostawia złudzeń – “Alvaro Morata nie odblokuje się w Chelsea”
08.12.2018

Gdyby zapytać kibica Chelsea, na jakiej pozycji londyński klub ma największe problemy, odpowiedź byłaby najprawdopodobniej jednogłośna – atak. Zarówno Alvaro Morata jak i Olivier Giroud nie wywiązują się ze swoich zobowiązań należycie. O wiele większe oczekiwania londyński klub miał wobec hiszpańskiego napastnika. 

Były piłkarz Realu dołączył do ekipy ze Stamford Bridge latem zeszłego roku za kwotę około 58 milionów funtów. Ogromne pieniądze wydane na zawodnika spowodowały, że oczekiwania wobec Alvaro były ogromne. Początek sezonu Hiszpan miał dość obiecujący. Po rywalizacji ze Stoke, Morata strzelił w Premier League sześć bramek w sześciu kolejkach. Wynik bardzo przyzwoity biorąc pod uwagę fakt, że napastnik kompletnie zmienił otoczenie.

Problemy Alvaro narastały wraz z kolejnymi miesiącami. Ostatnią bramkę w lidze, Alvaro Morata strzelił… 1 kwietnia w meczu z Tottenhamem. Niektórzy kibice mieli nadzieję, że zmiana na stanowisko trenerskim wpłynie na występy Hiszpana. Po części tak jest. Od początku obecnych rozgrywek Morata zgromadził na swoim koncie siedem bramek we wszystkich rozgrywkach. Cały czas napastnik “The Blues” ma spore problemy z wykańczaniem akcji.

Według eksperta Sky Sports, Jamiego Carraghera, Alvaro nigdy nie odpali w Chelsea, a sam klub zdaje sobie z tego sprawę – Nie licząc Kepy, jest to najdroższy piłkarz Chelsea. Biorąc pod uwagę ten aspekt, można zrozumieć, dlaczego Maurizio Sarri cały czas stawia na Hiszpana. Prawda jest jednak taka, że Morata najprawdopodobniej nigdy nie odblokuje się w Chelsea i jestem przekonany, że zarząd klubu myśli podobnie. 

Cały czas w mediach możemy znaleźć informacje na temat poszukiwań londyńskiego klubu w kwestii nowego napastnika. Nikt na Stamford Bridge nie ma bowiem wątpliwości. Jeśli klub nie będzie miał w składzie bramkostrzelnego napastnika, to “The Blues” najprawdopodobniej nie załapią się do upragnionego TOP4.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!