„Prawdziwy” Ronaldo porównał się z Cristiano. „To mamy ze sobą wspólne”
08.12.2018

Niektórzy twierdzą, że w historii futbolu był zaledwie jeden Ronaldo – ten z Brazylii. Wielkie osiągnięcia Cristiano jednak muszą traktować takie osoby z pewnym przymrużeniem oka. Jak odbiera tę sytuację sam „prawdziwy”?

Gdy kariera łysego Ronaldo zaczęła gasnąć, na piłkarskie boiska wbijał się już jego następca z Portugalii. Dziś zawodnik Juventusu może pochwalić się pięcioma Złotymi Piłkami oraz tyloma samymi zwycięstwami w Lidze Mistrzów, występując w tym czasie dla trzech największych klubów na świecie.

– Czy możemy jakkolwiek się porównać? Zawsze mnie to bawiło, ponieważ nie ma to żadnego sensu. Jesteśmy różni. Między nami jest 9 lat różnicy, graliśmy w różnych latach, a piłka przez ten czas bardzo się zmieniła. Nie chcę oczywiście insynuować, że podczas mojej kariery grało się trudniej. Zwyczajnie ciężko porównać dwa czasy.

– Powiedziałbym, że mieliśmy inne role na boisku. Obecnie pomocnicy w wielu klubach są bliżej bramki i łatwiej im zdobywać bramki. Być może w przeszłości tacy zawodnicy nie pragnęli tak bramek, tylko myśleli o asystach. W czym jesteśmy podobni z Cristiano? Na pewno mogę stwierdzić, że w chęci do zdobywania bramek.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!