Oszustwo w plebiscycie Złotej Piłki? Zagłosował dziennikarz, który… nie istnieje!
08.12.2018

Kilka dni temu poznaliśmy zwycięzce Złotej Piłki. Hegemonię Ronaldo i Messiego przerwał Luka Modric, który sięgnął po tę prestiżową nagrodę. Chorwat wyprzedził w klasyfikacji m.in. Cristiano Ronaldo oraz Antoine’a Griezmanna. Jak informują w sobotę różne media, głosowanie najprawdopodobniej nie było do końca uczciwe. 

Skąd w ogóle takie oskarżenie? Każde państwo ma przedstawiciela ze strony dziennikarskiej, który oddaje swoje głosy na wybranych zawodników. W przypadku naszego kraju był to Maciej Iwański z TVP Sport. W wyborze Złotej Piłki biorą również udział dziennikarze z Afryki, których z pewnością trudniej zidentyfikować. Potwierdza to również przypadek, który został właśnie nagłośniony.

Jak donoszą media, przedstawicielem państwa Komory (jest to kraj z północnej części Kanału Mozambickiego) był Abdou Baina, który reprezentował gazetę Albalad Comores. Nikt zapewne nie wgłębiałby się w działalność tego medium, gdyby nie wypowiedź fotografa, Toimimou Abdou, który zakomunikował bardzo interesującą informację. Według niego, osoba, która wzięła udział w głosowaniu nigdy nie pracowała w tej redakcji, natomiast sama gazeta została zamknięta… sześć lat temu – Jestem bardzo zaskoczony, że Albalad Comores w ogóle jeszcze widnieje jako gazeta. Rzeczywistość jest bowiem taka, że to medium zostało zamknięte sześć lat temu. Co więcej, taka osoba jak Abdou Baina nigdy nie pracowała w tej gazecie. 

Jak na razie nie poznaliśmy oficjalnego stanowiska FIFA. Sama wypowiedź fotografa jest z pewnością poważnym oskarżeniem w kierunku organizacji.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!