Transfer? Frenkie de Jong pozostawia sprawę otwartą
09.12.2018

Frenkie de Jong to jeden z najbardziej rozchwytywanych młodych pomocników na świecie. Wszystko za sprawą świetnych występów Holendra w obecnym sezonie. W ostatnim czasie, niektóre media sugerowały, że piłkarz Ajaksu uzgodnił już wszystkie warunki z PSG. Jak sam zawodnik przyznaje, sprawa transferu nadal jest otwarta. 

Biorąc pod uwagę różne statystyki, Frenkie de Jong imponuje praktycznie w każdej klasyfikacji. Zawodnik holenderskiego zespołu wyprowadza niesamowitą liczbę piłek w kierunku bramki. Dodatkowo, 21-latek potrafi wykonać 10 udanych dryblingów na mecz. Jako środkowy pomocnik, istotna statystyka w kontekście de Jonga to procent celnych podań. U Frenkiego wynosi on aż 92%. Takie liczby powodują, że piłkarzem interesują się poważne kluby w Europie.

Angielskie źródła jakiś czas temu informowały o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony Machesterem City. Pep Guardiola chciałby wzbogacić swój zespół o piłkarza z taką charakterystyką. Problem pojawił się w momencie, kiedy do rywalizacji o Holendra włączyła się drużyna z Paryża, czyli PSG. Ostatnie wiadomości sugerowały, że transfer de Jonga do Ligue 1 jest bardzo bliski realizacji.

Całą sprawę uspokaja sam zawodnik. Frenkie de Jong przyznał w wywiadzie, że nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte – Nie podjąłem jeszcze decyzji. Dodatkowo Ajax nie osiągnął żadnego porozumienia. Nie mam pojęcia co będę robił po zakończeniu sezonu. Być może zostanę na kolejny sezon, może zmienię klub. Nie wiem także jaki klub to będzie. Wszystko jest możliwe. Jest kilka klubów, które wykazują zainteresowanie. Ajax rozmawia z kilkoma zespołami, podobnie jak mój agent. 

Niewykluczone zatem, że zobaczymy na rynku transferowym prawdziwą bitwę o holenderski talent. Można spodziewać się, że PSG i Manchester City nie będą jedynymi klubami, które postarają się o ściągnięcie piłkarza.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!