Romelu Lukaku tłumaczy słaby start sezonu
10.12.2018

Romelu Lukaku przez kilka lat swojej kariery w Premier Leauge, przyzwyczaił kibiców angielskiej piłki do regularnego strzelania. Belg z pewnością należy do czołowych napastników ligi. Obecne rozgrywki nie rozpoczęły się dla zawodnika najlepiej. Lukaku znalazł jednak powód słabszej dyspozycji. 

Pierwsze kolejki nie zapowiadały specjalnych zmian. W pięciu spotkaniach belgijski napastnik zanotował cztery trafienia, przyczyniajać się tym samym do zdobyczy punktowej “Czerwonych Diabłów”. Od rywalizacji z Watford, która miała miejsce 15 września, Romelu Lukaku zanotował niechlubną serię, która nie przydarzyła się napastnikowi od bardzo dawna. Zawodnik United rozegrał siedem spotkań w lidze bez strzelonej bramki. Dodatkowo Belg nie zdobył gola na Old Trafford od 31 marca.

Wszystkie negatywne serie Lukaku zakończył w obecnym miesiącu. Najpierw snajper “Czerwonych Diabłów” przerwał strzelecką posuchę, zaliczając trafienie w meczu z Southampton, a następnie zdobył gola na Old Trafford w spotkaniu z Fulham. Niektórzy kibice Manchesteru mogli zastanawiać się, jaki był powód bardzo przeciętnej formy Belga. Romelu postanowił wyjaśnił całą sprawę.

Lukaku przyznał, że głównym czynnikiem jego słabej dyspozycji była niewłaściwa masa mięśniowa – Musiałem stracić masę mięśniową. Nie chodziłem zatem na siłownie, piłem dużo wody, jadłem warzywa i ryby. Mój trening był inny. Wszystko zaczęło się od mistrzostw świata. Czułem się świetnie, myślę, że rozegrałem bardzo dobry turniej. Kiedy jednak wróciłem do klubu, zdałem sobie sprawę, że tutaj jest zupełnie inny styl. Kiedy grasz w Premier League nie możesz mieć taką samą masę mieśniową co w meczach reprezentacyjnych. Szybko uświadomiłem sobie, że nie mogę grać w takim stylu. Nabawiłem się również kontuzji ścięgna udowego, co wcześniej mi się nie zdarzało. 

Wygląda na to, że Belg poradził sobie z fizycznymi problemami. Tym samym Jose Mourinho powinien mieć nadzieję, że ponownie będzie mógł liczyć na gole Belga w lidze czy pucharach.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!