Loew o swoim powrocie do trenera klubowego. W tej lidze go jednak nie zobaczymy

11.12.2018

Rok 2018 dla Joachima Loewa okazał się wręcz katastrofalny. Niemiecki szkoleniowiec przegrał niemalże wszystko, co było do przegrania, a jego posada znajduje się pod coraz większą presją. Czy to zatem idealny moment na ponowne spróbowanie swoich sił w klubie?

„Jogi” po raz ostatni pracował dla zespołu klubowego w 2004 roku. Dwa lata później przejął reprezentację Niemiec, z którą odniósł kilka sukcesów. Największym oczywiście było złoto na mistrzostwach świata w Brazylii, lecz 58-latek doskonale zdaje sobie sprawę, że długo nie wytrwa dzięki renomie z przeszłości. Po fatalnym mundialu oraz zajęciu ostatniego miejsca w Lidze Narodów, Loew bierze pod uwagę swoje zwolnienie z „Die Mannschaft”.

– Mam nadzieję, że wypełnię swoją umowę, która trwa do 2022 roku. Istnieje zawsze możliwy scenariusz, że tego nie zrobię i wówczas muszę mieć jakiś plan. Byłbym zainteresowany powrotem do trenowania klubu, ale nie chciałbym podjąć się pracy w Bundeslidze. Real Madryt? To zespół, który jest interesujący dla każdego trenera.

Kluczowym momentem dla Loewa będą oczywiście nadchodzące eliminacje do EURO 2020. Jeśli w nich Niemcy także zawiodą, może dojść do natychmiastowej zmiany na stanowisku szkoleniowca.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!