A co ty robiłeś mając 14 lat? Fantastyczny wyczyn nastolatka z Manchesteru United
13.12.2018

Manchester United we wczorajszym spotkaniu młodzieżowej Ligi Mistrzów pokonał Valencie 2:1 i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej tych rozgrywek. W barwach „Czerwonych Diabłów” zagrał 16-letni Łukasz Bejger, ale to nie on został bohaterem tego spotkania.

Bramki Nishana Burkarta oraz Aidana Barlowa zapewniły zwycięstwo ekipie z Old Trafford. Jednak cała uwaga nie była skupiona na strzelcach, ponieważ to 14-letni Shola Shoretire wchodząc na boisko został najmłodszym graczem w historii tej kategorii Champions League.

W chwili debiutu miał zaledwie 14 lat i 314 dni. W występie pomogła mu absencja Masona Greenwooda i Jamesa Granera, którzy zostali powołani przez Jose Mourinho do pierwszej drużyny i spędzili cały mecz na ławce rezerwowych w spotkaniu z „Nietoperzami”.

Dla nastolatka to oczywiście początek przygody z futbolem. Mimo to bez wątpienia taki wyczyn zasługuje na szacunek. Shoretire w przygotowaniach do tego sezonu brał dodatkowo udział w treningach z zespołami U-19 oraz U-23. Talent pierwsza klasa. Teraz przyszedł czas na mądry jego rozwój.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!