Fenomenalny Lewandowski. Na stałe dołączył do Messiego i Ronaldo
14.12.2018

Robert Lewandowski jest żywą legendą nie tylko reprezentacji Polski, ale również wielkiego Bayernu. Już teraz mówi się o nim w kontekście najlepszego zagranicznego gracza w historii klubu, a przecież nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest to budujące tym bardziej, że Polak rozkręca się z sezonu na sezon.

Najpierw była walka o tytuły króla strzelców Bundesligi, potem niemal formalnością stało się dobijanie do granicy 30 ligowych bramek w sezonie. W Lidze Mistrzów wiodło się również nienajgorzej, ale nigdy nie było tak, jak teraz. Lewandowski strzela jak na zawołanie i nie są to pojedyncze “kapiszony”. Patrząc na porównanie strzeleckich dokonań Polaka z Messim i “CR7”, ręce same składają się do oklasków.

Biorąc pod uwagę występy w klubach, “Lewy” ma najlepszą średnią bramek na mecz spośród wszystkich zawodników lig z TOP5. Strzela średnio co 83 minuty, wyprzedzając Messiego (88) i Ronaldo (92). Z kolei patrząc na liczbę bramek w ostatnich dwóch latach, napastnik Bayernu zdobył ich aż 85, co dało mu miejsce przed Ronaldo (81), ale za Messim (93), który rozegrał jednak o 12 spotkań więcej.

Strzeleckie dokonania Roberta są niesamowite. Można tylko przecierać oczy ze zdumienia, że nasz rodak jak równy z równym zasiadł obok tych, którzy pod względem bramek nie mieli w ostatnich latach konkurencji. Lewandowski jest fenomenem, jakiego Polska dawno nie miała i dobrze byłoby to docenić, zamiast na siłę szukać dziury w całym, bo ma gorszy czas w kadrze.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!