„Zidane musi trafić do Premier League”
14.12.2018

Przyszłość Zinedine’a Zidane’a wciąż pozostaje niejasna. Pomimo zapowiedzi Francuza, że niebawem wróci do zawodu, nadal nie mamy żadnych konkretnych informacji. Z pomocną dłonią postanowił wyjść Arsene Wenger, który wskazał nowe miejsca pracy dla swojego rodaka.

Były szkoleniowiec Arsenalu przyznał, że Zidane, jeśli chce nadal utrzymać się na szczycie, powinien podjąć pracę w Premier League:

– Jeśli chcesz pracować na “topie”, to w dzisiejszych czasach musi to być Anglia. W tej lidze wiele ekip walczy o tytuł. We wszystkich innych krajach zasadniczo można powiedzieć w grudniu, kto wygra mistrzostwo. Są także takie ligi jak np. Ligue 1, gdzie można to stwierdzić nawet we wrześniu.

Wenger przyznaje, że Zidane doświadczył już pewnego szczytu w swojej karierze, a jego następna praca może być czymś w rodzaju “projektu długoterminowego”.

– Zidane jest w trudnej sytuacji. Pracował już w największym klubie na świecie i teraz może zacząć pracę tylko w słabszym zespole. Może to oznaczać długoterminowy projekt, który wymusi na nim zbudowanie drużyny. Inną opcją jest zatrudnienie w ekipie, która od razu jest gotowa, aby rywalizować z najlepszymi i jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów. Żadne z tych wyzwań nie będzie dla niego łatwe.

Były trener Realu Madryt był jakiś czas temu mocno powiązany z przejęciem Manchesteru United, ponieważ wyniki osiągane przez Jose Mourinho nie są wciąż zadowalające.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!